Dywany – ważny element wykończenia wnętrza

Mimo, iż lśniące, drewniane podłogi to widok, na który każdy z nas patrzy z ogromną przyjemnością, to dopiero położenie na nich dywanu daje wrażenie pomieszczenia, którego aranżacja w pełni się zakończyła.

Zalety dywanów

Z całą pewnością jest to ważny element wykończenia wnętrza. Poza praktycznym zastosowaniem (zakrywanie niedoskonałości na podłodze, ochrona przed jej uszkodzeniami, wyciszenie kroków) artykuły te potrafią odegrać dużą rolę w ostatecznej jego aranżacji. Przykładowo, kilka chodniczków o niedużych wymiarach może zostać wykorzystane do wydzielenia w pomieszczeniu stref. Z kolei warianty o dużych formatach potrafią nieco zmniejszyć pomieszczenie i wypełnić pustą przestrzeń. Ta cecha bardzo dobrze sprawdza się w przypadku przestronnych wnętrz – podłoga odsłonięta na całej wielkości może dawać bowiem wrażenie zimnego i nieprzyjemnego pomieszczenia.

Jest to też jedna z tych dekoracji, która, obok zasłon i poduszek ozdobnych, potrafi stworzyć ciekawy akcent kolorystyczny. W ofertach sklepów z artykułami do aranżacji wnętrz nie brak dywanów o ciekawej ornamentyce oraz o nowoczesnym wzornictwie – wybierając jedną z takich opcji zyskujemy dekorację, która na pewno będzie przyciągała wzrok.

O dywanach często przypominamy sobie również wtedy, kiedy nadchodzą chłodniejsze dni w roku. Puszyste i mięciutkie, stanowią miłą w dotyku barierę pomiędzy naszymi stopami a zimną podłogą, jednocześnie zaprowadzając w pomieszczeniu atmosferę ciepła i przytulności.

 

Uciążliwe czyszczenie? To nie musi być problem!

O ile małe chodniczki kupujemy chętnie, to częstym powodem, dla którego rezygnujemy z opcji o naprawdę dużych wymiarach, jest dosyć długotrwały i nie zawsze łatwy proces czyszczenia takich dekoracji. To prawda – włókna nierzadko wymagają specjalnych środków do czyszczenia, a usunięcie plam powstałych na przykład po rozlanych napojach nie zawsze w pełni się udaje. Jeśli właśnie ten powód powstrzymuje Cię przed zakupem, koniecznie sprawdź dywany Carpet Decor. Zastosowana w nich technologia Easy Clean skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed wchłanianiem się brudu, a jednocześnie są to dekoracje o przepięknym wykonaniu.

Nawet pomimo panującej teraz mody na odsłanianie podłóg i paneli, jesteśmy zdania, że wnętrza wciąż warto uzupełniać dywanami o mniejszych, jak i większych wymiarach, które doskonale dopełnią każdy pokój.